KONST / Litografier / Affisch 16084345
*
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 19:41:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 04:00:01
1
4.000 kr
25/3 18:33:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
*
Marc Chagall
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.000 kr |
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 04:00:01 | 1 | 4.000 kr |
25/3 18:33:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk mÃ¥lare född i dÃ¥varande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45